Ротари Севлиево домакинства регионален стрийтбол турнир
Дата: 04.11.2017

Ротари клуб Севлиево бе домакин на регионален стрийтбол турнир. При силни емоции и много спортен хъс премина надпреварата, в която се включиха състезатели от Севлиево, Ловеч и Велико Търново. Състезанието се проведе в спортна зала "Дан Колов", която бе малка за силния стремеж към победа у всички състезатели.

Във възрастова група 4-5 клас севлиевци бяха най-добри при момчетата, но момичетата ни отстъпиха на ловчанлийки и останаха втори. В групата на 6-7 клас на първо място се класираха момчетата на Велико Търново, втори бяха състезателите на Ловеч и севлиевци заеха третото място. В същата възрастова група при момичетата севлиевки бяха по-добри и станаха първенец, следвани от състезателките на Ловеч.

При групата на 8-10 клас севлиевските момчета останаха трети, втори бяха от Ловеч, първото място грабнаха състезателите на Велико Търново. При момичетата в същата група най-добри бяха състезателките от Ловеч.

При най-големите, 11-12 клас, и момчетата, и момичетата от Ловеч станаха безапелационни победители. При момичетата второто място си поделиха Севлиево и Велико Търново, при момчетата севлиевци станаха втори.

Шейсет и седем участници от трите града се включиха в първата регионална надпревара по стрийтбол, организирана от Ротари Севлиево и Интеракт клуб Свелиево. Организаторите са категорични, че турнирът ще стане традиционен и обещават още по-силни емоции в следващите му издания, сподели президентът на Ротари Севлиево Цветомир Цанков.